Президент Баскетбольного клубу “Рівне”, Сергій Ліщук, як Голова «Комісії з правових відносин» Федерації баскетболу України, взяв участь у засіданні виконавчого комітету ФБУ. Зокрема, він був доповідачем під час розгляду питання, щодо апеляції колишніх гравців БК “Харківські Соколи”, з приводу їх пожиттєвої дискваліфікації.

Виконком ФБУ розглянув 28 березня апеляційні скарги колишніх баскетболістів Харківських Соколів Гущіна та Базилєва на рішення Комісії з правових відносин ФБУ від 22 лютого. У тому числі було розглянуто додаткові пояснення гравців, надані напередодні на засідання Виконкому.

Нагадаємо, раніше Гущіна та Базилєва пожиттєво дискваліфікували за протиправні дії з метою впливу на результат матчу першого етапу Вищої ліги Кремінь – Харківські Соколи, який відбувся 4 лютого.

За результатами опрацювання матеріалів, встановлення обставин справи, перегляду відеоматеріалів, заслуховування присутніх, Виконавчий комітет ФБУ одноголосно прийняв рішення залишити рішення Комісії в силі. Таким чином покарання Гущіна та Базилева залишилося чинним. Їм пожиттєво заборонено здійснювати будь-яку діяльність, пов’язану з баскетболом (адміністративну, спортивну, професійну та ін.).

Крім того, на засіданні виконкому ФБУ були розглянуті та затверджені наступні рішення:
1. План роботи ФБУ на 2018 рік (доповідач – Президент Бродський М.Ю.)
2. Тренерський складу збірних команд України (Доповідач – Голова комісії збірних команд України Подковиров А.А., співдоповідач: провідний тренер штатної команди національної збірної команди України з баскетболу Четвертак О.Б.)
3. Положення та склад «Комітету етики та чесної гри» (Доповідач –Генеральний секретар Драбіковський В.В.)
4. Склад директорату Чемпіонату України (Доповідач – Директор департаменту організації та проведення  змагань   ФБУ Шабанова Л.О.)
5. Внесено зміни та доповнення до «Правил проведення XXVII Чемпіонату  та Кубку України» та «Положення про статус баскетболіста».
(Доповідач – Директор департаменту організації та проведення  змагань   ФБУШабанова Л.О., співдоповідач: юрисконсульт ФБУ Бойко Р.Ю.)
6. Розглянуто апеляцію гравців БК «Харківські соколи» Базилєва М.Д. та                    Гущіна С.О. на рішення «Комісії з правових відносин» від 22.02.2018 р.
(Доповідач – Голова «Комісії з правових відносин» Ліщук С.В., співдоповідач: юрисконсульт ФБУ Пруднікова О.В., юрисконсульт ФБУ Бойко Р.Ю.)
7. Розглянто інцидент, що стався у матчі першої ліги Чемпіонату України серед чоловічих команд між командами БК «Калуш-ПНУ» (м. Калуш) та БК «Ужгород-УЖНУ» (м. Ужгород) 18.03.2018 року.
(Доповідач –  член Виконкому ФБУ, національний інструктор суддів ФБУ, Раєвський О.А.)
8. Також було включено нових членів до складу ФБУ (Доповідач – Генеральний секретар Драбіковський В.В.)
9. Розглянуто листи-зверненя, що надійшли до ФБУ (Доповідач –Генеральний секретар ФБУ Драбіковський В.В.)

Повідомляє Федерація баскетболу України.