Близько тридцяти молодих рівнян, серед яких переважно студенти та школярі відвідали одноденний семінар для молодих та майбутніх баскетбольних арбітрів.

“Федерація баскетболу України, спільно з обласною федерацією баскетболу та БК “Рівне” регулярно проводить такі заходи в різних містах країни. Для Рівного збільшення кількості людей, які можуть організувати, провести та судити баскетбол наразі є дуже актуальне. Адже, кількість змагань, в тому числі і місцевого рівня стрімко зростає, крім того, 2018 рік оголошений Роком баскетболу на Рівненщині, і зараз будуть започатковані різноманітні турніри та чемпіонати, які, в майбутньому мають стати традиційними”, – розповідає регіональний інструктор ФБУ, рівнянин, Ігор Труш.

Семінар складався з двох частин, спершу – це була презентація основних правил баскетболу та роботи арбітра, де участь брали потенційні молоді арбітри. Потім разом з тренерами ОСДЮШОР та вчителями фізкультури шкіл були проведені практичні заняття з основних правил баскетболу.

Презентував баскетбол та навчав правилам рівнян, провідний спеціаліст ФБУ, один з найкращих суддів України, арбітр ФІБА Микола Амбросов, за плечима якого великий досвід проведення матчів не лише в нашій країні, але й на найвищому європейському рівні.

Микола Амбросов каже, що на початку суддівської кар’єри, головне, не злякати потенційних арбітрів, особливо, коли вони проводять свої перші матчі. Адже дуже часто на них чиниться шалений психологічний тиск, як з боку глядачів, так і учасників гри. Крім того, такий молодий суддя дуже переживає зробити якусь помилку в своїх рішеннях, і потім через це дуже переживає, і іноді це закінчується тим, що людина, як то кажуть, махає на це все рукою та завершує ще не початку кар’єру арбітра. Тому, головне, у перших кроках становлення баскетбольного арбітра, перебороти цей власних психологічний бар’єр, і саме в цьому мають допомагати досвідчені арбітри та інструктори.

Під час першої частини семінару, Микола Амбросов на конкретних прикладах показав, що всі є люди, і помилки під час матчів роблять не лише початківці, але й судді найвищої категорії, в тому числі в іграх Євроліги та навіть НБА. Разом з тим, Микола Амбросов показав та розповів про основні правила баскетболу, про фоли, пробіжку тощо.

Вже в другій частині, практичній, в спортзалі ОСДЮШОР, керівництво якого люб’язно надало приміщення для проведення семінару. Тренери спортшколи та вчителі фізкультури загальноосвітніх шкіл вже на конкретних ігрових прикладах показував та роз’ясняв основні правила суддівства баскетбольних матчів.

І якщо тренерам спортшколи ці заняття потрібні, щоб пояснювати своїм вихованцям всі тонкощі гри, то вчителі фізкультури дуже часто стикаються з організацією та проведенням баскетбольних ігор, зокрема – це змагання чемпіонату міста серед шкіл, які їм доводиться ще й судити. Тож отримані знання на семінарі від Миколи Амбросова, для них – це не просто, корисна інформація, але й здобуті навички, які вони застосовуватимуть на практиці.

Світлина від Баскетбольний клуб "Рівне".

Світлина від Баскетбольний клуб "Рівне".

Світлина від Баскетбольний клуб "Рівне".

Світлина від Баскетбольний клуб "Рівне".

Світлина від Баскетбольний клуб "Рівне".

Світлина від Баскетбольний клуб "Рівне".

Світлина від Баскетбольний клуб "Рівне".

Світлина від Баскетбольний клуб "Рівне".

Світлина від Баскетбольний клуб "Рівне".