Безперечний улюбленець рівненської публіки, “Вася слем” – це саме про нього кричить увесь зал під час матчів. Двадцятидворічний форвард БК “Рівне” Василь Федорчук, насправді живе не лише баскетболом. Він постійно працює над собою та вдосконалюється не лише в майстерності улюбленої гри, але й в інших напрямках. Знайомтесь Василь Федорчук.

 Федорчук Василь Сергійович народився 26 квітня 1996 року у с. Біла Криниця. Зі зростом 200 см. грає у БК “Рівне” на позиції легкого форварда. Почав займатися баскетболом у рідному населеному пункті, де першим тренером став Олександр Целюк.

До дорослої команди потрапив в сезоні 2013-2014, почавши виступати за рівненський БК “ОСДЮШОР” у першій лізі, наступні два сезони грав у БК-93-ОШВСМ, сершу також у першій, а потім і вищій лізі.

Своїм найбільшим досягненням в баскетболі вважає звання віце-чемпіона України з баскетболу 3х3 у сезоні 2017 року.

Минулий рік у складі БК “Рівне” Василь Федорчук оцінює дуже самокритично, ось що він про це нам розповів: “Особисто для мене в плані гри минулий сезон видався кроком назад, зіпсував свій кидок (на 13% зменшився відсоток влучань з-за дуги), цілий сезон переслідували незначні травми, які, на мою думку, є результатом великих пауз без ігор. Можу оцінити власний незначний прогрес у захисних діях та здобутті досвіду, який приходить з кожною грою. В плані статистики завершеного сезону і минулого, вона фактично залишилась незмінною, проте в цьому сезоні вдалося показати таку ж статистику при набагато меншому часі проведеному на майданчику, що можна вважати позитивом. Як на мене результат команди можна вважати успіхом, але вважаю що БК “Рівне” заслуговувало як мінімум бронзових медалей, критикувати тут нікого, бо вже нічого не змінити, і це вже історія. В плані емоцій даний сезон видався найбільш яскравим, тому що всі складні ігри команда виграла виключно за рахунок бажання та жаги до перемоги, а такі ігри залишають незабутні враження та емоції”.

На найближчий сезон Василь Федорчук також вже поставив собі конкретні цілі та завдання – це домінувати на майданчику та покращити усі компоненти власної гри.

Улюблений клуб Василя Федорчука – це БК “Фобос”, а гравець – Олександр Захожий.

Окрім баскетболу Василь Федорчук досить серйозно займається та вивчає програмування. Це він робить і як студент РДГУ, і коли має вільний час, крім того, ще вчить англійську мову – це, щоб Ви собі розуміли, відповідь Василя на запитання про хоббі, і чим він займається у вільний час!

А улюбленою стравою баскетболіста є Біг-мак, а напій – сік.

– Улюблена книга?
– Ендрю Метьюз “Щастя в складні часи”, Барбара Шер “Мистецтво мріяти”, Стівен Кінг “Країна розваг”.

– Улюблений фільм, серіал, кіногерой?
– Фільми: 128 ударів серця в хвилину, Еффект метелика, Я легенда, Легенда, Месники, Зроблено в Америці, Хлопці зі стволами, Фокус, а серіал: ROBOT.

– Улюблена пісня, музичний виконавець?
– Напрями в музиці: deep house, trap, hip-hop, rap
Улюблених пісень чи виконавців немає

Влітку Василь Федорчук не зраджував собі, і каже, що відпочинку як такого не було:

–  Про відпочинок годі й писати.Тому що його не було. Проте, це літо можна вважати найбільш продуктивним, у фізичному та розумовому аспектах. Найбільш важкими були дні коли мав 3 тренування на день (2 баскетбольних заняття та одне в тренажерному залі), крім цього досить багато часу проводив, працюючи за комп’ютером та книжками. Завдяки тяжким тренуванням покращив свої навики: дриблінг, кидок, індивідуальний обіграш та вертикальний стрибок. Також цього літа збулась моя мрія, я вперше виконав данк з-під ноги. За короткий термін значно збільшив свої силові показники в тренажерному залі набрав бажану кількість м’язевої маси. Що стосується стрітбольних турнірів Рівного та турнірів ФБУ 3х3, то участь у всіх завершилась однозначним 1-им місцем, також вибороли путівку на головний фінал Чемпіонату України 3х3, де призові місця отримують путівку на Мастерс.

Це все Василь Федорчук, гравець БК “Рівне”! 💪МИ Є РВІНЕ💪