Чоловіча команда Баскетбольного клубу “Рівне” забезпечила собі щонайменше срібні медалі Чемпіонату України у Вищій лізі та стала першим фіналістом змагань.

У півфінальній серії до двох перемог рівняни здолали БК “Тернопіль-ТНЕУ” у двох матчах, спершу у Рівному 76:64, а сьогодні, у неділю 19 травня, обіграли суперника і на виїзді з рахунком 89:72.

БК “Рівне” та БК “Тернопіль” до півфіналів зіграли чотири рази. Тоді, тричі сильнішими були тернополяни – це їм дозволило завершити перший і другий групові етапи відповідно на першому та другому місці, обійшовши БК “Рівне”. Тож, в півфіналі саме БК “Тернопіль-ТНЕУ” вважався фаворитом протистояння.

Вже в першій грі на своєму майданчику БК “Рівне” показав супернику, що те, що було в “регулярці”, залишилось в регулярці. Перемога 76:64, і для рівнян залишалося виграти один з двох виїзних поєдинків, натомість БК “Тернопіль-ТНЕУ” вже не мав права на помилку.

На ігри до Тернополя з Рівного виїхав солідний вболівальницький десант, який протягом всього матчу шалено підтримував гравців, перекрикуючи місцевих уболівальників. А от сам зал, не витримав такого навантаження. Побороти “конденсат” не вдалося, тож на мокрому паркеті баскетболісти не змогли показати всю свою майстерність, а сама гра проходила ніби “баскетбол на ковзанах”. На щастя, обійшлося без серйозних травм.

Незважаючи на складні умови для гри, рівняни провели матч на одному диханні. Віктор Герасимчук влучним триочковим відкрив рахунок в поєдинку, і, як виявилось згодом, тернополяни так жодного разу за сорок хвилин не зуміли ні наздогнати, ні вийти вперед в рахунку. Натомість рівняни надпотужно провели першу половину матчу, особливо другу чверть, забезпечивши собі п’ятнадцятиочкову перевагу до великої перерви. Як ніколи “пішли” триочкові кидки 18 влучань з сорока двух спроб (у господарів цей показник становив 4/23). Ще один цікавий статистичний показник, можливо навіть унікальний. В четвертій чверті рівняни набрали всього 26 очок, закинувши ВІСІМ триочкових і плюс два пункти з гри заробив Валерій Анісімов. Загалом же, протягом матчу перевага БК “Рівне” над суперником сягала 23 очок, а фінальна сирена зафіксувала перемогу рівнян 89:72.

Taras Shaniuk – 21 очко, Кирило Подковиров – 15, Dima Tymoshchuk – 13, Женя Коровяков – 12, Nazar Kisilchuk – 11!

Тож, БК “Рівне” – перший фіналіст Чемпіонату України, і очікує свого суперника, ним, скоріш за все стане СК “Прометей” з Кам’янського. Ця серія триватиме вже до трьох перемог. За попереднім календарем, вже 24 та 25 травня ігри відбудуться в Кам’янському, 28 травня та при потребі 29 травня у Рівному, і знову ж таки, за необхідності 1 червня у Кам’янському.