Офіційної інформації про те, яким буде баскетбольний сезон в Україні та, яка буде система розіграшу чемпіонатів, в яких гратимуть команди БК “Рівне” наразі немає. Але на коли і до чого готуватися командам та уболівальникам вдалося дізнатися з неофіційних джерел.

Жіноча Суперліга.

Оголосити повністю календар та систему розіграшу у ФБУ планували вже цими днями, але, інформації досі немає. І ось чому.

Цього сезону в жіночій Суперлізі гратимуть лише сім команд. Рівняни залишилсь без “західноукраїнського дербі”, адже СБК “Львів” припинив виступи в змаганнях, а запорізька “Козачка-КПУ” “вилетіла” до Вищої ліги, і за останніми даними, не збирається проситися назад, щоб бути “восьмою, до пари”. Так само, як і жодна з команд вищої ліги не проявила ініціативу поповнити найсильніший жіночий дивізіон країни. У ФБУ ж від початку планували розділити всі команди на пари за географічним принципом, і на основі цього складати календар. Тобто, наприклад, пара БК “Рівне” та СБК “Львів” їде до пари “Вінницькі Блискавки” – “Франківськ”. У п’ятницю рівняни грають у Вінниці, а львів’янки у Франківську, а в неділю навпаки БК “Рівне” у Франківську, а СБК “Львів” у Вінниці. Але, вся ця ідея “накрилася”, коли команд стало сім, і хтось один залишився без пари. Тож зараз у ФБУ мізкують, як зробити, щоб все було гарно і нікого не образити, в тому числі і уболівальників.

Щодо термінів проведення змагань. То, враховуючи те, що в 2020 році буде відбір до Олімпійських ігор, і в нашої збірної є амбітні плани, щодо виступів у цих змаганнях, то є ідея чемпіонат розпочати і закінчити раніше. Анонсувалося, що перші матчі чемпіонату мають відбутися вже 20 вересня, а Чемпіона України визначити чимраніше у квітні. Тож, якщо нічого не зміниться, то перші матчі жіноча БК “Рівне” зіграє вже за два тижні. Але от, чи не перенесуть початок змагань, враховуючи проблеми з учасниками і календарем це поки невідомо, адже терміни вже “піджимають”, і чи встигнуть команди підготуватися до ігор з першими суперниками та організувати і спланувати правильно свої виїзні турне. Важко сказати.

Система проведення змагань. Тут теж є варіанти та загадки. І, якщо з першим етапом все зрозуміло, – кожна з кожною в чотири кола, то яким буде плей-оф, чи як поза минулого сезону гратимуть там лише кращі чотири команди, чи як минулого – шість – це питання поки залишається відкритим.

Чоловіча Вища ліга.

У цих змаганнях ігор буде менше. У ФБУ вирішили відмовитися від “другого” етапу змагань, але розширити плей-оф. Як і раніше буде дві групи умовно “Схід” та “Захід”. Там суперники зіграють між собою кожен з кожним в чотири кола спареними турами, а потім, замість другого етапу, як це було в сезоні 18-19, відразу буде плей-офф, в якому візьмуть участь по кращих вісім команд з обох зон, які сформують сітку з 1/8 фіналу (1-8, 2-7, 3-6, 4-5 і так далі).

З термінами початку чемпіонату, ніби сюрпризів не очікується. Як зважди, стартові матчі заплановані в перші два тижні жовтня. Остаточний склад учасників-суперників для БК “Рівне” поки не сформований, тож, всі команди та уболівальники в очікуванні.

Не забуваємо і про наші “молодіжні” команди БК “Рівне-ОСДЮСШОР”, які виступатимуть у нижчих дивізіонах. І якщо про першу лігу серед чоловіків поки немає геть ніякої інформації, то жіноча Вища ліга обіцяє бути дуже і дуже цікавою. За чутками там вже є більше тридцяти команд, які будуть розділені на зони за територіальним принципом, і після ігор насиченого турніру з іграми в групах на суперників очікує ще цікавий та великий плей-офф. Тож, справжнім гурманам баскетболу буде що подивитися.

Нагадаємо, що все вищевикладене – це не офіційна інформація, а лише чутки, які нам вдалося зібрати поспілкувавшись з “баскетбольними” людьми. Так само, як і всі уболівальники, в БК “Рівне” з нетерпінням чекають офіційної інформації про найближчі Чемпіонати України в усіх лігах, де гратимуть команди нашого клубу.