У Рівному баскетбольним арбітрам з усієї України розповідали правила гри (ВІДЕО)

0
237

Усі тонкощі баскетбольних правил, нововведення та рекомендації, розбір конкретних моментів гри на відео – це все передсезонний семінар для арбітрів, який відбувся у Рівному. На нього приїхали вдосконалювати свої навички баскетбольні судді з усієї України. Ексклюзивний сюжет від Телеканалу ITV

Антон Іванина з Ужгорода арбітр Федерації баскетболу України. У свої двадцять чотири роки має категорію Б. Вона дозволяє проводити матчі усіх рівнів в країні, окрім чоловічої Суперліги та збірних. Разом з багатьма колегами, він приїхав до Рівного на передсезонний семінар ФБУ для арбітрів. Розповідає, що незважаючи на раптову зупинку попереднього баскетбольного сезону та карантин, продовжував самовдосконалюватися.

Технічну комісію Федерації баскетболу України очолює Борис Рижик, один з найдосвідченіших та найавторитетніших арбітрів на континенті та світі. Він вже багато років працює на вирішальних матчах усіх найпрестижніших світових змагань та не раз судив фінали Євроліги, Чемпіонатів Європи, Світу та Олімпійських ігор. Тож свій найвищий рівень тримає і в роботі у ФБУ. Розповідає, що нововведення в баскетбольних правилах відбуваються щорічно, десь їх більше, десь менше, одні суттєві, які помітні простому уболівальнику, інші, іноді, не розуміють навіть самі баскетболісти.

Борис Рижик, разом зі своїм колегою, не менш авторитетним арбітром у світовому баскетболі, Миколою Амбросовим особисто займаються з суддями усієї України усіх рівнів та категорій, і несуть відповідальність за їх роботу, тож навіть під час карантину не давали часу своїм підопічним розслаблятися.

Нововведення в баскетбольних правилах та рекомендації для арбітрів, окрім самих суддів, будуть роз’яснені і для тренерів і гравців усіх рівнів, зокрема, і для чоловічої та жіночої команди БК «Рівне», які вже в першій половині жовтня стартують у новому сезоні чемпіонату України, у вищій та суперлігах відповідно.