БК «Рівне» – клуб, що має у своїй структурі як чоловічу, так і жіночу команди. Перша зараз є лідером у Вищій лізі, з лише однією поразкою в пасиві; друга вийшла у плей-офф жіночої Суперліги, є бронзовим призером минулого сезону та володарем Кубка України. Кореспондент Kamp-Sport поспілкувався з президентом клубу Сергієм Ліщуком, видатним у минулому баскетболістом, щодо оцінки результатів в сезоні, будівництва спортивної арени у Рівному та амбіцій клубу.

❓Сергію, чи задоволені цим сезоном у Вищій лізі? Наскільки рівним є сезон? Наскільки задоволені складом та якістю гри?
👉Якщо брати лише результат, то задоволений, адже маємо тільки одну поразку. Зараз, як я бачу, йде невеликий спад у грі, що показали й ігри у Львові проти «Львівської Політехніки». Теж важкі були ігри з командою Житомира.
Ми підсилилися двома новими гравцями: Олексієм Адедираном та Іллею Жуковським. Тож поки намагаємося вбудувати їх у гру команди. Під сам плей-офф, думаю, малюнок гри трохи зміниться.
❓Як себе зарекомендували новачки?
👉Річ у тім, що сезон довгий, тож ці гравці точно допоможуть, щонайменше в ротації. Адже наявним до того складом ми б не витримали увесь сезон. В принципі, команда підібрана непогана, але центрового, який би вів гру, не було. Вже чотири роки працюю у клубі і такого гравця, яким зараз став Адедиран, не було. Це серйозне підсилення. Єдине, що потрібно – час, аби інтегрувати гравця в ігрові схеми команди.
❓Єдина поразка команди трапилася у виїзному матчі проти «Хіміка-2». Виходить, що без поразок пройти сезон неможливо?
👉Це дуже складно, але, в принципі, можливо. Потрібно мати дуже серйозний склад та вкладати чималі кошти. Ми робимо мікс з досвідчених гравців та молоді, аби не роздувати бюджет, але й виконувати поставлені завдання.
❓Якщо команда виграє Вищу лігу, чи гратиме «Рівне» у Суперлізі?
👉У мене є вкрай амбітні цілі, пов’язані з цією командою, але варто розуміти, що все залежатиме від фінансування та інфраструктури, яка буде у Рівному. Якщо добудують спорткомплекс у місті та буде належне фінансування, – чому б ні? А, при всій повазі, грати у тому залі, в якому ми приймаємо суперників зараз, в Суперлізі не можемо. Хоча, можливо, подібні консультації і велися та на це могли б закрити очі.
❓На якій стадії зараз будівництво цієї спортивної арени?
👉Зараз вже є «коробка», вона накрита. Відбуваються внутрішні роботи. Частина фінансування йде від області, частина від міста, трохи виділяє держава за спеціальною програмою.
Здати палац спорту обіцяли вже в цьому році. Але щось не виходить, дати переносять. Сподіваюся, що це зроблять в наступному році, але побачимо як усе складеться.
❓Якщо буде готовий зал, що відповідатиме Суперлізі, чи знайдеться у команди достатня кількість спонсорів, аби відповідати рівню змагань?
👉Сподіваюся, що при готовій арені, розмови зі спонсорами йтимуть куди простіше. Вони будуть більш зацікавлені, розмова матиме предметний інтерес. Рухаємося саме в цьому векторі.
У нас місто з великими баскетбольними традиціями, маємо дві потужні команди: дівчат у Суперлізі та хлопців у Вищій лізі. Першочергово ми маємо дарувати глядачам видовище, яким є Суперліга. Тож вони заслуговують на це.
❓Комплектація під Суперлігу серйозно змінить склад команди у порівнянні з теперішнім?
👉Беззаперечно, що буде велика кількість місцевих виконавців. Щонайменше половина складу. Ми вибрали саме такий вектор розвитку. У нас ще є рік-два для роботи, аби місцеві виконавці відповідали цьому рівню. Якщо щороку запрошувати нових гравців – це стане шляхом в нікуди.
❓Кілька слів про жіночу команду, яка уже виступає у жіночій Суперлізі. Наскільки задоволені цим сезоном?
👉Минулого року ми виграли Кубок України, вдало виступили у чемпіонаті, здобувши бронзові медалі. Так, як працювали наші дівчата, можу сказати, що вони заслужили такий результат.
Коли фінал Кубка відбувався у Рівному, ми мали велику підтримку від вболівальників, та й загалом, все склалося саме так, як треба і ми завоювали кубок України.
Після сезону ми відпустили кількох досвідчених гравчинь та зробили ставку на молодь. Розумів, що старт буде важким. Будемо набивати гулі та вчитися на власних помилках, а потім матимемо куди кращий малюнок гри. Так і сталося. Думав, що цей сезон буде перехідним, але дівчата показали, що здатні боротися за хороші місця. Завданням на сезон було потрапляння в плей-офф і воно вже виконане. Апетит приходить під час їжі, тож, можливо, і в плей-офф наробимо шуму.
🔥KAMP-SPORT – ТВОЯ СПОРТИВНА (НЕ) ЗАЛЕЖНІСТЬ.
—————————————–
👍FACEBOOK – https://www.facebook.com/Kamp-Sport-102247765265876
🔥INSTAGRAM – https://www.instagram.com/kamp.sport/