Здавалося, що сезон щойно почався. Команди грали перші матчі, знайомились та обговорювали новачків клубу, але вже зараз перший етап Чемпіонату у чоловічій Вищій лізі прямує до свого екватору. БК “Рівне” залишилось зустрітися лише з двома суперниками. “Сліпий жереб” календаря змагань визначив, що це будуть два прямих конкуренти, команди, які посідають, відповідно, третю та другу позицію турнірної таблиці, відразу за БК “Рівне”. Вже цими вихідними наша команда гостює у Хмельницькому, де зіграє з амбітним новачком Вищої ліги.

Перша гра цих команд відбудеться вже сьогодні, у суботу 13 листопада та розпочнеться о 17:00. Повторний матч у неділю 14 листопада розпочнеться о 12:00.

ВІДЕОТРАНСЛЯЦІЯ ПЕРШОЇ ГРИ:

БК “Хмельницький” ще до початку свого дебютного сезону у Вищій лізі наробив чимало шуму у баскетбольному середовищі. У заявці команди з’явилися два легіонери – це Метью Мазік та Роберт Вудсон (щоправда, останній так і не зіграв ще досі жодного матчу за команду), а на тренерському містку спеціаліст з Литви Аурімас Ясіліоніс. У Хмельницькому не приховують, що у Вищій лізі клуб затримуватись не збирається, і вже на наступний сезон стоїть завдання поповнити ряди команд Суперліги. З якого дива у Хмельницькому стався такий “баскетбольний вибух”, риторичне питання. Тут скоріше підходить приказка “Хто хоче, той шукає можливості, а хто ні, – причини”. Наразі команда має всебічну підтримку міської влади, і левова частка фінансування йде саме з міського бюджету. Крім того, наразі у Хмельницькому “стахановськими темпами” йде будівництво нового спорткомплексу, який мають ввести у експлуатацію наступного року, до старту баскетбольного сезону, тобто до перших матчів БК “Хмельницький” у Суперлізі. Як не дивно, але в місті, яке за більшістю показників тотожне з нашим, не бідкаються на відстуність коштів на будівництво, не коригують проекти, не вішають на себе медалі та не роблять масові піар-акції з виділення на будівництво кожних 100 грн. Там просто будують спорткомплекс, ще раз доводячи істину згаданої народної мудрості: “Хто хоче, той шукає можливості…”.

Щодо спортивного боку життя команди, то у дебютному для себе сезоні Вищої ліги БК “Хмельницький” провів 8 матчів. В п’яти з них здобув перемоги, в трьох – зазнав поразок. Стартували в чемпіонаті хмельниччани у Южному, де обмінялися перемогами з БК “Хімік-2” 84:78 та поразка 80:99. Далі були дві виїзні перемоги над “Львівською Політехінкою” 98:63 та 105:74. У перших домашніх матчах хмельниччани розбіралися з діючим чемпіоном БК “БІПА” – 96:84, 102:94. Крайні матчі команда провела у Луцьку з прямим конкурентом БК “Старий Луцьк Університет”, де зазнала двох поразок 69:79 та 84:85.

Щодо кадрового потенціалу нашого суперника, то лідером за набраними очками є Микола Полюляк, в середньому 15,4 за гру; Антон Давидюк – 13,6; Михайло Горобченко – 12,8; Назарій Кісільчук та Антон Буц – 11,9; Максим Ожегов – 10,4.

Досвідчений 33-річний Антон Буц найкращий в команді в боротьбі під щитами – 7,4 підбирання в середньому за матч, у Антона Давидюка – 6,4; у Метью Мазіка – 5,6; Микола Полюляк – 5.

Михайло Горобченко найкращий в команді за результативними передачами – 6,7 в середньому за гру, у Миколи Полюляка цей показник становить 6,1.

За рейтингом ефективності найкращий в команді Микола Полюляк – 18,4; Антон Буц – 16,8; Антон Давидюк – 14,5; Михайло Горобченко – 14,2; Метью Мазік – 12.

Щодо БК “Рівне”, то наші хлопці залишаються єдиною командою у Вищій лізі, яка здобула перемоги у всіх зіграних матчах.

Для порівняння, лідером за набраними очками є Олексій Адедиран – 16,6 в середньому за гру, у Артема Водолазського – 15,8; Олександра Шепелева – 15,5.

Олексій Адедиран та Олександр Шепелев кращі серед рівнян і в грі під щитами – 7,8 та 7,1 підборів в середньому за матч відповідно.

Щодо результативних передач, то у Дмитра Тимощука – 4,1, а в Августина Козанчука – 3,4 в середньому за гру.

За рейтингом ефективності кращим знову є Олексій Адедиран – 21,1; Олександр Шепелев – 17,9; Дмитро Тимощук – 14,8; Артем Водолазський – 12,9.

Нагадаємо, що наступних вихідних у Рівному відбудеться черговий “Шалений баскетбольний вікенд”. Головні команди БК “Рівне” зіграють чотири домашні матчі за два дні. Жіноча БК “Рівне” прийматиме “Інтерхім-СДЮСШОР-2”, а чоловіча – БК “Старий Луцьк Університет”. У суботу 20 листопада о 16:00 гратимуть жіночі команди, а чоловічі розпочнуть о 19:30. У неділю 21 листопада о 12:00 на майданчик вийдуть жінки, а о 15:30 – чергове “Волинське баскетбольне дербі” серед чоловіків.

Запрошуємо уболівальників прийти та підтримати команди. Квитки скоро у продажу.